Články

Váš dům s použitím lícového zdiva bude mít nezaměnitelný, originální vzhled s maximální užitnou hodnotou a vynikajícími tepelněizolačními vlastnostmi. To vše při zachování maximální propustnosti par stěnou. Cihelné fasády jsou ekologické, recyklovatelné, bez jakýchkoliv chemických přísad nebo barviv. Fasády a stěny z lícových cihel a z lícových pásků (tedy z cihelných obkladových pásků) jsou bezúdržbové.

Pokud chcete při stavbě použít lícové cihly, je nutné počítat s tímto řešením již v prvních návrzích domu. Využijete tím naplno unikátní tepelněizolační vlastnosti materiálu i celkové konstrukce stavby. 

Lícové obkladové pásky jsou velice výhodným řešením. Můžete je použít na novostavbách i při rekonstrukcích stávajících objektů, protože se lepí rovnou na vnější či vnitřní zdi a nevyžadují samostatné základy. Cihelné lícové pásky jsou vhodné i pro použití v kombinaci se zateplovacím systémem. Výrazně zlepšují jeho parametry i odolnost vůči vnějším vlivům - například proti ptactvu.

Jedinečného a originálního výsledného vzhledu realizace z lícových cihel a z lícových pásků dochází použitím zcela přírodních hlín a způsobem výroby (vznikají drobné povrchové a barevné odlišnosti, které se zejména u ražených cihel vyžadují).

Podrobnosti a specifika technologie výroby naleznete v sekci Montáže.

 

 

Okolí vašeho domova, zejména přístupové a příjezdové cesty zasluhují stejnou péči jako dům samotný. Cihelné dlažby splňují ty nejvyšší nároky na kvalitu a bezúdržbovost, jaké můžete dosáhnout a dodávají vašemu bydlení i jedinečnost a estetickou kvalitu. Dlažba z cihel se hodí do exteriérů i do interiérů, kde lze využít její unikátní vlastnosti i originální vzhled. Jde o zcela přírodní nadčasový produkt, který se využívá po staletí a je významným architektonickým prvkem, který ovlivní celkový ráz vašeho bydlení.

Přehlednou tabulku srovnání vlastností cihelné a betonové dlažby, podrobnosti a specifika technologie výroby naleznete v přiloženém PDF "Srovnani vlastností cihelných dlažeb BRICKLAND a běžné betonové dlažby.

obalka srovnani vlastnosti cihelnych dlazeb BRICKLAND a bezne betonove dlazby

 

Přípravu podloží a potřebné informace o pokládce naleznete v sekci Montáže.

Hlavice sloupků a keramické krycí desky vám nabízíme ve 4 barevných variantách: béžová, starošedá, modrá a cihlově červená.

 

 

Zdění lícových cihel nebo montáž obkladových pásků, mají svá specifika. Pro co nejlepší výsledek je nutné používat ty správné kvalitní materiály. Materiály Brick Mix splňují nejvyšší nároky a jsou vyrobeny na základě mnohaletých zkušeností s lícovým zdivem a respektují ty nemodernější stavební postupy.
Je třeba brát v úvahu, že spára tvoří zhruba 15 % viditelné plochy fasády a proto je výběru barvy spárovací hmoty (v případě lícových cihel malty) věnovat stejnou péči jako výběru lícové cihly nebo cihelného pásku.

Speciální stavební maltové směsi obchodní značky Brick Mix jsou určeny zejména pro zhotovení projektů z lícových pohledových cihel ražených i tažených, nebo z cihlových obkladových lícových pásků. Tyto stavební maltové směsi jsou vyráběny podle vlastní receptury.  Brickland, vlastnící obchodní značku Brick Mix se specializuje na dodávky speciálních stavebních maltových směsí pro pohledové zdivo již od roku 1995, což je nejdéle ze všech specialistů v České Republice. Za tuto dobu jsme měli možnost posoudit mnoho dodavatelů a výrobních receptur. Jsme rádi, že vám nyní můžeme nabídnout tyto specializované výrobky pod vlastní obchodní značkou Brick Mix.

VÝHODY POUŽITÍ SPECIÁLNÍCH MALT

 • Schopnost speciální malty vázat vodu dělá maltu plastičtější, ta se snáze a rychleji zpracovává.
 • Celoplošné vyplnění spár maltou zamezuje vzniku dutin a prázdných míst, čímž zvyšuje odolnost spár před účinky deště.
 • Plnohodnotné spojení mezi maltou a cihlou zabraňuje vzniku poruch a vylučuje následné opravy.
 • Odpadá časově náročné namáčení savých cihel.
 • Nevznikají žádné dodatečné náklady na čištění pohledového zdiva. Nevzniká téměř žádný odpad.
 • Speciální malty omezují vznik bílých výkvětů na lícových cihlách nebo obkladových páscích.
 • Upozorňujeme naše zákazníky, že běžně dodávaná stavební lepidla nejsou svými vlastnostmi určena pro lepení cihlových pásků.

 

 

 

Produkty BRICK MIX

Naše výrobky Brick Mix jsou vhodné pro zhotovení pohledových ploch z lícových cihel nebo pásků, z betonových imitací lícových cihel a pásků,  z vápenopískových obkladů a pod.
Speciální lepidla LH mají schopnost udržet na svislých plochách výrobky až do 45 kg/m2.
Spárovací hmoty SH mohou být použity až do šířky spáry 20 mm bez vzniku trhlinek a dodávají se v šesti barevných provedeních dle vzorníku.
Maltové směsi MH rozdělené podle nasákavosti cihel jsou vhodné pro zdění z ražených i tažených lícových cihel a cihel s označením klinker. Směsi MH se vyrábí v šesti barevných provedení dle vzorníku.

Samozřejmou a dlouhodobou záležitostí je pro nás technické poradenství, školení pro stavební firmy a osobní přístup k zákazníkům po celé České republice. Použití a technologii vám vysvětlíme, objednávky přijmeme elektronicky v kteroukoliv denní i noční dobu a zakoupené zboží vám také kamkoliv po ČR rychle dovezeme. K vybraným směsím nabízíme také potřebné příslušenství a pokud by pro vás použití našich směsí a montáž fasádních materiálů byl příliš tvrdý oříšek, tuto montáž vám také zajistíme. Jednoduše, rychle a se zárukou.

 

Lícové cihly - jedna malta v různých barvách

Při vyzdívání pohledového zdiva maltami se zdí a spáruje současně. Malta se nanáší v silnější vrstvě, než je u zdění obvyklé - cca 1 cm. Zdivo musí být vyzděno na maltu o pevnosti v tlaku ≥ 5 MPa. Při usazování cihly je malta vytlačená ze spár seříznuta lžící a po zavadnutí finálně upravena. Při tomto způsobu zdění odpadá následné spárování, spoří se mzdy a náklady na nájem lešení, spára je homogenní a vylučuje vydrolení malty. Protože jde o pohledovou část stavby, doporučujeme, aby byla práce prováděna pouze zkušenými pracovníky.

brickland skladba steny lepidla licove cihly

 


Obkladové pásky - nosná jádrová omítka, lepící směs, spárovací hmota v různých barvách

Cihelné pásky se podle povrchu aplikují buď na stěnu nebo na zateplovací systém. Pro aplikaci na stěnu bez zateplovacího systému - například v interiérech je vhodné podklad srovnat do roviny kvalitní nosnou jádrovou omítkou s  potřebnými parametry (zejména vysokou únosnost). Pro nalepení cihelných obkladových pásků (keramických obkladových pásků nebo umělých kamenů) se používá speciální flexibilní lepicí směs s garantovanou únosností. Posledním krokem je vyplnění spár spárovací hmotou, která se vyrábí v různých barevnostech a volí se dle požadavku celkového barevného vyznění fasády.

brickland skladba steny lepidla obkladove pasky brickland skladba steny lepidla obkladove pasky zateplovaci system

 

Brickland jako specialista na lícové zdivo dodává i kompletní sortiment doplňků potřebných pro kompletní a správnou realizaci stavby a následnou péči a údržbu.

Zcela základním sortimentem jsou kvalitně a dle statického výpočtu přesně na míru vytvořené překlady s použitím zvoleného lícového zdiva. Standardem jsou rohové pásky, které mohou mít na přání i jiný úhel než 90°. K mnoha druhům cihel se prodávají různé tvarovky - tedy cihly v jiném než klasickém tvaru (například zkosené, nebo obloukové). Práci, zejména drobným řemeslníkům mohou zpříjemnit užiteční pomocníci jakými je třeba spárovací lopatka nebo spárovací pytlík či sortiment chemických přípravků pro údržbu, ošetření či čištění lícových cihel a obkladových pásků nezřídka s využitím nejmodernějších nanotechnologií. Pro správnou montáž je potřeba i různorodých kotev, hmoždinek, odvětrávacích lišt apod.

Upozorňujeme, že realizace stavby z lícových cihel nebo lícových pásků (cihelných obkladových pásků) by měli dělat profesionálové s dostatkem zkušeností. Doporučujeme vám objednat si montáž u naší společnosti BRICK, s.r.o. Ta provádí montáže lícových cihel, obkladových lícových pásků i cihelných dlažeb po celé České republice a na Slovensku Slovensku, Rakousku, Německu, Chorvatsku, Rusku Itálii a dalších zemích za použití materiálů, které dodává BRICKLAND, s.r.o., ale i jiní výrobci či prodejci. Více informací naleznete na specializovaných internetových stránkách www.licovecihly.cz.

S veškerými dotazy se obracejte na naše obchodně-technické zástupce, kteří vám je ochotně odpoví.

 

Standardní postup činností před/při realizaci staveb z lícového zdiva:

 • Výběr vhodných stavebních materiálů.
 • Rozměření stavby tak, aby při montáži nedocházelo ke vzniku dořezávek, „kvantlíků", širokých vyrovnávacích spár apod. Již při zaměření je zohledněno usazení parapetů nebo překladů. Zaměření stavby zajišťuje minimální prořez a ztráty na materiálu.
 • Zhotovení položkového rozpočtu na výstavbu, kde jsou uvedeny všechny materiály, ev. práce tak, aby realizace mohla být dokončena bez dalších příplatků a víceprací.
 • Staticky odpovídající zajištění výroby překladů, návrhy nosných prvků kotvení.
 • Dopravu všech materiálů na stavbu.
 • Odbornou montáž tepelné izolace (minerální vaty, polystyrenu) včetně úchytových prvků.
 • Montáž všech příslušných prvků obvodového zdiva - lícové cihly, lícové pásky, překlady, izolace, zdění a spárování cihel jednokrokovou maltou, lepení a spárování pásků, nosného kotvení a spon, parapetů, tvarovek a ostatních detailů fasády.
 • Použití příslušných vhodných maltových směsí, lepidel a spárovacích hmot (i barevných), které spojují požadavky pro venkovní prostředí a použití pro různě nasákavé lícové cihly nebo obkladové pásky.